A _1 (1)

Tasarım Meslek Yüksekokulu kuruluşunun 10. yılını, “10.Yıl Sergisi” ile kutladı. Açılışa Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Bekdemir İşbilir, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kızılkaya, protokol üyeleri, akademik, idari personelin yanı sıra öğrenciler ve Amasya halkı katıldı.
Sergi açılışında konuşan Tasarım MYO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Feyza Aykutlu, “Sergimizi gezerken sadece bir eğitim çıktısını değil, aynı zamanda Tasarım Meslek Yüksekokulu’nun Amasya kentine katkısını da müşahede etme imkânına sahip olacaksınız.” dedi.

IMG_3408

Aykutlu sözlerini, “Bilgi aklın aydınlanmasının, bilgelik akıl ile kalbin aydınlanmasının sonucudur. Bugün soykırım gibi tarifi zor insan hakları ihlallerinin yaşandığı dünyamız, bilim ve sanatın rehberliğindeki bilgelikle aydınlanmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymakta. Bilim ve sanat ara kesitindeki okulumuzun, bu misyona ölçeğince katkı sağlayacağı ümidindeyim. Bu vesileyle sözlerimi ülkemden dünyaya barış temennisiyle sonlandırırken, sergimize katkı sağlayan akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize ve bu anlamlı günü bizimle paylaştığınız için siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde tamamladı.

A2 (1)

Sergide Grafik Tasarım, Mimari Restorasyon ve Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Programı öğrencilerinin çalışmaları sergilendi. Daha sonra yüksekokul yönetimi ve protokol üyeleri ile Tasarım Meslek Yüksekokulu’nun yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Sergi, 14 Haziran’a kadar gezilebilecek.

A3

A4 (1)

A5 (1)